Jánska vatra 2024 - športový deň!

  • 10.7.2024
  • 591x
  •   

Aj tento rok sme si v sobotu,  29.06.2024, užili v našej pamiatkovej rezervácii Stará Hora športový deň zakončený zapálením Jánskej vatry. Tú už od stredy tradične pripravovali zamestnanci obce v spolupráci so sebechlebskou mládežou a dobrovoľníkmi z obce.  Jej výška bola tento rok 5 metrov.

Krásne letné počasie, správni ľudia a šport vzájomne vytvorili príjemnú predprázdninovú atmosféru plnú súťaživosti, smiechu a pohody. Ráno o 9,00 hod to už na Starej Hore žilo. Na provizórnom futbalovom a volejbalovom ihrisku sa už postupne zbierali jednotlivé súťažné tímy. Vo futbale to bolo 8 tímov a vo volejbale 4. Pre súťažiacich už od rána varil guláš náš miestny „kuchárik“ Jožko a samozrejme nezabudlo sa ani na zabezpečenie dodržiavania pitného režimu. Kto nemal chuť na guláš, s radosťou mu uvarila bryndzové halušky Katka. Okolo 16,00 hodiny sme mohli pristúpiť k vyhodnoteniu jednotlivých športových aktivít a odovzdať jednotlivým tímom výhry. V obidvoch súťažiach sa na prvom mieste umiestnili tímy zo Sebechlieb, čo nás domácich, samozrejme, potešilo. Je to síce len symbolika, ale práve maličkosti robia dnešný svet krajším.

Večer sa na Špite  zbiehali miestni obyvatelia a deti už netrpezlivo čakali na  zapálenie vatry, ktorá sa už tradične o 21,00 hod. zapálila.

Som vďačná za tento deň! Práve takéto dni nás formujú, stmelujú našu komunitu, priateľstvá a učia vnímať svet s úsmevom na tvári. A práve takéto dni sú dôkazom toho, že niekedy stačí máličko pre veľké veci.

Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na príprave tohtoročnej Jánskej vatry!

Starostka obce