Sebechlebskí žiaci – zvíťazili

Svätourbanské slávnosti 2015
27. apríla 2015
Pracovné ponuky bez pracovnej agentúry
20. júla 2015

Sebechlebskí žiaci – zvíťazili

SÚŤAŽ  MLADÝCH ZÁCHRANÁROV CO
(OKRESOV KRUPINA, ZVOLEN A DETVA)

Účelové zariadenie Krupina Tepličky 30. 04. 2015 ožilo. Po prvýkrát sa stalo dejiskom konania Súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany okresov Krupina, Detva a Zvolen, ktorá je určená pre 4-členné zmiešané družstvá žiakov základných škôl a8-ročných gymnázií vo vekovej kategórii 10-15 rokov (dvaja chlapci a dve dievčatá).

Bol posledný aprílový deň a všetci s napätím očakávali, čo tento deň so sebou prinesie. Na tvárach súťažiacich bolo vidieť napätie, bojovnosť a nadšenie. Usporiadatelia, tí dvíhali zrak k oblohe a verili, že pekné počasie vydrží po celý deň aprognóza aprílového vrtkavého počasia sa nenaplní.Tohto roku sa do súťaže zapojilo 14 družstiev zo základných škôl, pričom päť bolo z okresu Detva, štyri boli z okresu Krupina a zvyšných päť bolo z okresu Zvolen. Po príhovoroch a tradičnom výklade súťažnej trate,sa mohlo začať štartovať. Svoju zručnosť anadobudnuté vedomosti v oblasti civilnej ochrany, pohybe v prírode,zdravotníckej príprave, požiarnej ochrane a streľbe zo vzduchovej puškysi chlapci a dievčatá mohli overiť na stanovenej trati, ktorá niektorým súťažiacim dala poriadne zabrať.Štvorčlenné skupiny skutočne ukázali svoju pripravenosť a bojovali zo všetkých síl aj s časom aj so súpermi z ostatných škôl.Súťaž mala rýchly a bezproblémový priebeh. O štrnástej hodine bolo dobojované. Zrátali sa dosiahnuté body, napísala sa výsledková listina a začal plynúť čas na potvrdenie víťazov. Keďže nik nepodal protest, mohlo začať ocenenie tých najlepších. Na prvom mieste sa umiestnili avizovaní favoriti súťaže družstvo zo ZŠ  Antona Matulu Sebechleby. Druhí skončili žiaci zo ZŠ Kriváň a na treťom mieste sa umiestnili žiaci zo ZŠ Hontianske Nemce. Prví dvaja dosiahli v súťaži viac ako 570 bodov, čo je podmienkou účasti  na Majstrovstvách  Slovenskej republiky mladých záchranárov civilnej ochrany, ktoré sa uskutočnia v dňoch 16. – 18. júna  2015 v Centre voľného času Domino, Orgovánová 5 Košice.

Udeľovanie cien sa nieslo v duchu malých – veľkých víťazstiev. Vďaka štedrosti sponzorov,a to najmä spoločnosti SPIG s. r. o. Zvolen, boli ceny veľmi hodnotné a početné, čo umožnilo organizátorom súťaže ohodnotiť aj súťažiacich, ktorí sa neumiestnili na popredných miestach. O dobrý priebeh podujatia sa zaslúžili všetci rozhodcovia, vedúci družstiev, pedagógovia a ďalší účastníci, ktorým aj touto cestou ďakujeme, že pomohli pri napĺňaní tak potrebnej a záslužnej práce, ako je oblasť civilnej ochrany a v nej príprava detí a mládeže na sebaochranu a poskytovanie vzájomnej pomoci, po vzniku mimoriadnej udalosti.

Ing. Jakubová, OKR OU Zvolen

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *