Folklórna skupina Geľovianka

Dobrovoľný hasičský zbor Sebechleby
15. januára 2011
Detský folklórny súbor Škovránok
15. januára 2011

Folklórna skupina Geľovianka

Folklórna skupina Geľovianka vznikla v októbri 1981.
Za 30 rokov svojej existencie spracovali zvykoslovie našej obce: priadky, svadba, pranie, varenie lekváru, zajtonec, nedeľa vinohradníka, regrúti, tance a spevy z Hontu, viaže sa k nej aj obnovenie kroja pri rôznych príležitostiach.

V roku 2005 sme za finančnej podpory samosprávneho Banskobystrického kraja a Slovenského rozhlasu vydali kazetu piesní zo Sebechlieb, ako aj videokazetu a DVD po názvom Testamenty zo Sebechlieb. Prispeli sme k tvorbe viacerých filmov a relácií o našej obci.
Okrem domácich vystúpení má skupina za sebou veľké folklórne festivaly vo Východnej, v Detve, na Hrušove ale aj v Srbsku. Vystúpila v okolitých mestách, obciach, na regionálnych prehliadkach i v zahraničí.

Vedúcimi folklórneho súboru sú Eva Kempová a Terézia Polláková.

{rokbox album=|gelo| title=|FSk Geľovianka :: Fotenie – 4.12.2011 – Fotograf Viliam Šiklóši| size=|561 350|}images/stories/fskgelo2.jpg{/rokbox} {rokbox album=|gelo| title=|FSk Geľovianka :: Fotenie – 4.12.2011 – Fotograf Viliam Šiklóši| size=|561 350|}images/stories/fskgelo1.jpg{/rokbox} {rokbox album=|gelo| title=|FSk Geľovianka :: Fotenie – 4.12.2011 – Fotograf Viliam Šiklóši| size=|561 350|}images/stories/fskgelo3.jpg{/rokbox}

Viac fotografíí a všetky novinky o FSk Geľovianka nájdete na ich oficiálnej stránke na Facebook-u

[readon2 url=“http://www.facebook.com/pages/FSk-Ge%C4%BEovianka/162217843808876″]FACEBOOK OFFICIAL PAGE[/readon2]

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *